eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Návod na instalaci diskusního fóra phpBB


PhpBB je bezplatně dostupná aplikace, díky které si můžete jednoduše vytvořit diskuzní fórum. Poskytuje přehledné uživatelské prostředí včetně obrovských možností administrace, můžete vytvářet diskuzní skupiny, které budou veřejné nebo je uvidí pouze ti, které sami určíte. Momentálně je phpBB asi nejrozšířenější aplikace pro provozování fóra na internetu.

Aplikaci společně s češtinou stáhnete zde (stahujte phpBB 3.x.x + překlad)

České diskuzní fórum najdete zde

1) Rozbalení souboru

Rozbalte nejprve hlavní instalační soubor diskuzního fóra phpBB do pracovního adresáře na Vašem pevném disku.

2) Kopírování souborů

Pomocí FTP klienta zkopírujte obsah pracovního adresáře s instalací phpBB do kořenového adresáře webu (www/ nebo www/phpbb, atd.)

3) Vytvoření databáze

Před vlastní instalací phpBB je zapotřebí  vytvořit databázi. Tu vytvoříte v administraci v sekci SQL DATABÁZE. Zvolte název a  jako porovnávání nastavte utf8_czech_ci, DB vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat". Pro příslušnou DB je potřeba ještě "Přidat uživatele SQL", vytvořte uživatele, zvolte si jméno a heslo. Uživatele vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat".

4) Instalace

a) Spuštění instalace

V internetovém prohlížeči si otevřte doménu či subdoménu kam jste phpBB nakopírovali. Měla by se vám zobrazit podobná stránka:

instalace phpBB

V levém panelu si můžete přečíst licenční ujednání či zjistit možnosti podpory. Zkontrolujte jazyk v pravém horním rohu, pokud jste stáhli verzi s češtinou, měla by tam zobrazena. Pro nainstalování klikněte na INSTALOVAT.

b) Úvod

Na úvodní obrazovce můžete zjistit s jakým typem databáze je phpBB kompatibilní, s webhostingem od ebola.cz je kompatibilní, což zjistíte kliknutím na tlačítko „Pokračovat na další krok“.

c) Požadavky

V této části se dozvíte co phpBB požaduje a co webhosting poskytuje. Pro instalaci stiskněte tlačítko „Začít instalaci“.

d)Nastavení databáze

V této části napište do pole „Databázový server nebo DSN“ adresu, kterou máte uvedenou v administraci v sekci SQL DATABÁZE v kolonce „Váš MySQL server“ (mysql.ebola.cz, mysql2.ebola.cz ...) a vyplňte „Název databáze“, „Už. jméno databáze“ a „Heslo databáze“ údajmi zadanými v bodě 3 při vytváření datábáze a uživatele. Poté klikněte na „Pokračovat na další krok“.

 

e) Připojení k databázi

Nyní se dozvíte zda-li se povedlo připojit k databázi, pokud ano, pokračujte stisknutím tlačítka „Pokračovat na další krok“.

f) Nastavení administrátora

Zde vyplňte pole „Uživ. jméno administrátora“, „Heslo administrátora“ a „Kontatkntí e-mailová adresa“ a samozřejmě ověřte správnost hesla i e-mailu. Pokračujte kliknutím „Pokračovat na další krok“.

 

g) Detaily administrátora

V této části se dozvíte jestli jste nastavili vše ohledně administrátora správně. Znovu pokračujte stisknutím tlačítka „Pokračovat na další krok“.

h) Konfigurační soubor

Další okno by vám mělo sdělit, že byl vytvořen konfigurační soubor a můžete pak pokračovat stisknutím „Pokračovat na další krok“.

i) Pokročilá nastavené

Zde nemusíte nic měnit, vše by mělo fungovat s defaultním nastavením, pokud by tomu tak nebylo, dají se provést změny i později v administraci fóra.

j) Vytvoření tabulek v databázi

V tomto okně se dozvíte že byly vytvořeny potřebné tabulky v databázi a můžete pokračovat na poslední část instalace kliknutím na „Pokračovat na další krok“.

k) Poslední krok

Nyní by vám měl phpBB instalátor pogratulovat k úspěšné instalaci a dát možnost se přihlásit pomocí tlačítka „Přihlásit se“.

 

l) Smazání složky install

Pro úplné dokončení a spuštěná fóra je nutné přejmenovat nebo smazat složku install ve vašem kořenovém adresáři do kterého jste phpBB kopírovali (viz. bod 2). To učiníte pomocí FTP klienta či webFTP v administraci webhostingu.


Podobné příspěvky