eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Zabezpečené stránky HTTPS přes TLS/SNI


Pokud si přejete provozovat zabezpečené stránky pomocí SSL certifikátu, je nutné pro danou doménu vyčlenit veřejnou IP adresu a nainstalovat certifikát na server. 

Existuje však metoda nazývaná SNI (Server Name Indication), která umožňuje obejít nutnost veřejné IP adresy a je možné ji provozovat na jedné sdílené IP adrese pro celý server. Dříve však nastával problém v kompatibilitě zejména u mobilních zařízeních, který ale v posledních letech odpadl.

Do administrace webhostingu jsme přidali možnost Nastavení HTTPS (TLS/SNI), kterou naleznete v levém menu v sekci Další nástroje.

Zde stačí povolit HTTPS podporu přetažením tlačítka a následně zvolit odkud se budou šifrovaná data načítat. Zda ze složek www/subdomains, nebo ssl/sslsubdomains.

Dále je nutné do tří polí zkopírovat klíče, které Vám vydavatel certifikátu zaslal. Do prvního samotný certifikát (soubor s koncovkou .crt), do druhého nešifrovaný klíč pro certifikát (soubor s koncovkou .key) a do třetího pole CA Bundle certifikát, který obsahuje kořenový a intermediate certifikát. Obvykle jej můžete stáhnout na stránkách vydavatele certifikátu. Součástí certifikátu, klíče a CA bundle musí být i text odpovídající -----BEGIN CERTIFICATE----- ---- END CERTIFICATE----- apod.

Maximální délka klíče a certifikátů nesmí přesáhnout 10000 znaků. 

Po uložení systém zkontroluje platnost certifikátu a zobrazí se Vám základní informace:

 

Pokud si přejete provozovat zabezpečené stránky pro více domén v jednom uživatelském účtu, je nutné si nechat vystavit takzvaný multidoménový SSL certifikát (UC/SAN)

Upozornění: Při aktivaci vlastního certifikátu pomocí této nápovědy není potřeba nijak upravovat nastavení HTTPS v sekci Nastavení WWW a PHP. Pokud jste dříve používali sdílený certifikát ebola.cz, je nutné nejprve tuto funkci v příslušné sekci vypnout. 


Podobné příspěvky