eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Podpora HTTP/2 a TLS 1.3, vyšší rychlost a zabezpečení web stránek


Z důvodu vyšší rychlosti načítání webových stránek byla přidána podpora protokolu HTTP/2. Není nutné žádné další nastavení, HTTP/2 je zapnuto pro všechny. Se zavedením protokolu jsme také zapnuli automatickou kompresi stránek všem klientům, která dále urychlí načtení stránek. Do té doby bylo nutné kompresi zapínat v souboru .htaccess

Rovněž byla přidána podpora nejnovějšího ssl protokolu TLS 1.3, který je rychlejší a bezpečnější než starší verze. Je zapnut pro všechny automaticky.

Použití nových protokolů je závislé pouze na tom, zda-li je podporuje prohlížeč návštěvníka stránek. Dnešní moderní prohlížeče je podporují všechny.

Podmínkou využití nových protokolů je provoz stránek přes zabezpečené HTTPS. U nás je provoz HTTPS zdarma a to včetně vystavení certifikátu. Podrobné návody jsou uvedeny na stránce https://podpora.ebola.cz/idx.php/63/0/HTTPS-stranky.html

Doporučujeme také zapnutí mechanismu HSTS dle našeho návodu

Rychlost načtení ukázkové stránky ve Wordpressu

Pro demonstraci rychlosti běhu stránek na našich serverech jsme připravili ukázkovou instalaci nejpoužívanějšího redakčního systému Wordpress. Jedná se o instalaci na nejlevnějším tarifu Basic na serveru s ostatními klienty.

Instalace Wordpressu byla provedena na kliknutí v našem instalátoru. Poté byla naplněna ukázkovými daty, která tuto stránku dělá mnohem rozsáhlejší a větší než běžně používané stránky. Na Vašich stránkách tedy můžete dosáhnout i lepších výsledků.

Použité pluginy: Benchmark (test rychlosti databáze), FakerPress (naplnění ukázkovými daty), DisableComments (vypnutí komentářů), WP Super Cache (cache pro běh stránek)

Pokud se Vaše stránky zdají pomalé, doporučujeme provést analýzy na následujících stránkách a provést opravu stránek v souladu s doporučeními dle provedených testů:

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ 

https://gtmetrix.com 

https://tools.pingdom.com 

https://www.webpagetest.org 

 

Výsledky testovací instalace Wordpress

Google Insights

 

 GTmetrix 

 Pingdom

 

 Webpagetest

Test výkonnosti databáze

 

 


Podobné příspěvky