eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

DNSSEC CZ domény


Aktivaci a deaktivaci zabezpečení domén s koncovkou CZ technologií DNSSEC je možné provést v administraci v menu Správa domén -> Domény a aliasy. 

Podmínkou pro možnost aktivace jsou nameservery domény nastavené na eBola.cz a odemčená doména pro možnost změn na centrálním registru nic.cz.

1.) Seznam domén v účtu

 

 

U každé domény hostingového účtu je ve sloupci DNSSEC uveden buď červený křížek nebo zelené zátržítko podle toho, zda-li je nebo není doména zabezpečena. Změna stavu se provede kliknutím na ikonu zámku.

 

2.) Zapnutí a vypnutí DNSSEC

Na obrazovce nastavení DNSSEC je zobrazen aktuální stav. Dle stavu je možné provést zapnutí nebo vypnutí DNSSEC tlačítkem. U CZ domén využíváme automatizované správy DNSSEC systému centrálního registru NIC.CZ. Tento pracuje zcela automaticky bez dalších nutných zásahů.

Zapnutí DNSSEC: 

 

Po kliknutí na tlačítko Zapnout DNSSEC v administraci je zadán požadavek na zpracování na straně našeho serveru. Tento je vyřízen obvykle do hodiny. Následuje doba než centrální registr zaregistruje požadavek na aktivaci DNSSEC. Toto obvykle trvá 1 den. Pokud během následujících 7 dnů nedojde k žádné změně, centrální registr českých domén NIC.CZ provede aktivaci DNSSEC na požadované doméně. Celkově tedy tento proces trvá 8 dnů a není nutný žádný další zásah ze strany uživatele.

Vypnutí DNSSEC: 

 

 

Deaktivace DNSSEC v praxi není nutná. Pouze v případě, pokud by byla nutná změna nameserverů u dané domény nebo bude doména přesouvána mezi účty na eBola.cz, je nutné předem DNSSEC vypnout a to v předstihu doporučených 48 hodin. Po kliknutí na tlačítko Vypnout DNSSEC v administraci je zadán požadavek na zpracování na straně našeho serveru. Tento je vyřízen obvykle do hodiny. Následuje doba než centrální registr zaregistruje požadavek na deaktivaci DNSSEC. Toto obvykle trvá 1 den než je DNSSEC ze strany centrálního registru českých domén NIC.CZ vypnuto. Celkově tedy tento proces trvá obvykle do 30 hodin a není nutný žádný další zásah ze strany uživatele.

 


Podobné příspěvky