eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Jaký bezpečnostní klíč lze použít


Je možné použít buď systémový bezpečnostní klíč obsažený v operačním systému počítače, telefonu či tabletu nebo fyzický klíč, který se obvykle připojuje do USB, USB-C, přes NFC/Bluetooth.

Klíčů lze přidat více a mít tak zálohu například pro případ ztráty. 

Jaké zařízení/klíč lze použít pro dvoufaktorové přihlášení

- mobilní zařízení s Androidem verze 7 a vyšší, které obsahuje čtečku otisků prstů, sken obličeje, PIN apod.

- mobilní zařízení se systémem iOS či iPadOS od verze 14, které obsahuje touchID nebo FaceID. Podporován je pouze prohlížeč Safari.

- počítač se systémem Windows 10, který zahrnuje podporu pro Windows Hello. Na takových zařízeních lze použít jako druhý faktor PIN, otisk prstu, sken obličeje. Dle toho jaké metody daný počítač podporuje.

- počítač se systémem macOS Big Sur a novějším, který obsahuje čtečku otisku prstů. Typicky Macbook Air od roku 2018 nebo Macbook PRO s Touch bar. Podporován je pouze prohlížeč Safari.

Fyzické hardwarové bezpečnostní klíče

Jedná se o malé zařízení podobné paměti USB flash. Je však zpravidla menší a lehčí. Tyto klíče jsou zpravidla funkční ve všech prohlížečích a na všech operačních systémech. Bezpečnostní klíč musí podporovat tzv. FIDO2. Podpora této metody je uvedena ve specifikaci produktu. Bezpečnostní klíč lze nosit společně například na klíčích a mít jej tak neustále u sebe.

Tyto klíče se připojují do USB, USB-C, případně přes NFC/Bluetooth. 

Dobré zkušenosti máme s klíči Yubico, konkrétně produkty z řady YubiKey 5 a Security Key. Tyto klíče lze zakoupit například zde.

Dále danou specifikaci splňují klíče Solo, Trustkey, GoTrust idem Key,  Nitrokey a řada dalších.

UPOZORNĚNÍ: Doporučujeme vždy využít minimálně 2 bezpečnostní klíče jako zálohu pro případ ztráty, odcizení, zničení apod!