eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Přidání bezpečnostních klíčů a zapnutí dvoufaktorového přihlášení


Přidání bezpečnostních klíčů provedete v administraci, vpravo nahoře profilový obrázek -> Dvoufaktorové přihlášení.

Vždy doporučujeme přidat alespoň 2 klíče pro případ ztráty, odcizení, zničení apod.  

Přidání bezpečnostních klíčů

1) Zadejte vlastní název bezpečnostního klíče, pomocí kterého můžete případně v budoucnu tento klíč identifikovat a smazat. Pokud název není zadán, administrace přidávaný klíč pojmenuje náhodně.

2) Klikněte na tlačítko Přidat klíč. Zobrazí se okno s pokyny pro připojení fyzického bezpečnostního klíče a kliknutí na dotykovou plošku na klíči nebo bude možné v okně zvolit možnost přidání systémového bezpečnostního klíče (otisk prstu, sken obličeje apod.), pokud to dané zařízení podporuje.

3) Klíč se přidá do seznamu a nyní jej můžete otestovat tlačítkem Otestovat klíč. 

4) Kroky 1-3 opakujte pro všechny klíče, které chcete použít pro dvoufaktorové přihlášení. Doporučujeme takto přidat minimálně 2 klíče!

5) Po přidání a otestování funkčnosti klíčů je možné zapnout dvoufaktorové přihlášení tlačítkem Zapnout. Po potvrzení této akce dojde k zapnutí dvoufaktorového přihlášení a následně k odhlášení daného uživatele z administrace na všech zařízeních na kterých je přihlášen. Zapnutí dvoufaktorového přihlášení proveďte až po přidání všech klíčů na všech zařízeních!

UPOZORNĚNÍ: Doporučujeme vždy využít minimálně 2 bezpečnostní klíče jako zálohu pro případ ztráty, odcizení, zničení apod! 


Podobné příspěvky