eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Nefunkční odeslání emailu přes smtp.ebola.cz


Pokud při odeslání pošty vrací poštovní server eBola.cz chybové hlášení podobné následujícímu, jedná se o chybně nastavenou aplikaci emailového klienta dle návodu Nastavení odchozí pošty :


Chyba serveru: 554 5.7.1 Service unavailable; Client host [85.71.67.109] blocked using zen.spamhaus.org; http://www.spamhaus.org/query/bl?ip=85.71.61.101

 

V případě, že je emailový klient správně nastaven, při odesílání zprávy se tato chyba nezobrazí.

Vysvětlení chybového hlášení: 
Vaše IP adresa připojení do internetu se dostala na některý z celosvětových seznamů zakázaných IP adres, ze kterých není běžně povoleno odesílání emailu. Tato situace se může stát v případě zavirovaného počítače a následného rozesílání velkého množství nevyžádané pošty - spamu. Doporučujeme nejprve prověřit všechny počítače, které se nacházejí na daném připojení do internetu na virovou čistotu a následně provést kliknutí na odkaz, který je uveden v chybové zprávě a provést odstranění Vaší IP adresy ze seznamu zakázaných IP adres.

Tuto akci také může provést Váš poskytovatel internetového připojení v případě, že by pro Vás odstranění IP adresy z blacklistu nebylo srozumitelné.

Pokud není možné využít žádné z výše uvedených rad, kontaktujte Vašeho poskytovatele internetového připojení a nastavte si jeho smtp server dle jeho instrukcí.


Podobné příspěvky