eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Velké množství zpráv "Mail Delivery System" ve schránce


V případě, že se emailová schránka plní emaily od odesílatele "Mail Delivery System <MAILER-DAEMON@mail.ebola.cz>" s většinou následujícím obsahem:

This is the mail system at host mail.ebola.cz.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

                  The mail system 

 

došlo s nejvyšší pravděpodobností ke zcizení hesla k Vaší emailové schránce. Toto nastává ve dvou případech. Prvním z nich je zavirovaný počítač ze kterého se do emailové schránky připojujete a ve druhém případě bylo nastaveno velmi jednoduché heslo k emailové schránce v administraci hostingu.

Zcizené heslo k emailové schránce může mít nepříjemné až fatální následky zejména u firemní emailové komunikace, kdy si emaily poté může číst prakticky kdokoliv. Pro webhosting je to potom problém, že přes takto zcizené heslo jsou odesílány nevyžádané emaily - spam. Tím může dojít k zalistování serveru na některý z mezinárodně uznávaných black listů. 

Popis jednotlivých případů zcizeného hesla k emailové schránce:

  • ve světě je rozšířen nový typ počítačového viru ACAD/Medre.A, který vykrádá soubory z programu Autocad. Poté se snaží připojovat na různé smtp servery po celém světě a do Číny odesílat tyto soubory. S nejvyšší pravděpodobností se jedná o typ průmyslové špionáže. Podrobnější popis je uveden přímo na stránce antivirového software Eset 
  • při zřizování emailové schránky v administraci hostingu bylo zvoleno příliš jednoduché heslo nebo heslo odpovídající názvu emailové schránky. Někdy toto heslo bývá doplněno o jednoduchou kombinaci číslic.

Příklad nevhodného, slabého hesla k emailové schránce s názvem info@domena.cz:

- heslo, heslo1, heslo12, heslo1234, heslo12345, qwerty, qwertz, 1234, 123456, 12345678, info, info1, info12, info123, info1234, info12345, 1info, 12info, domena, domenacz a další podobná hesla. 

Popis řešení:

Je nutné se přihlásit do administrace webhostingu dané domény a změnit heslo k emailové schránce. Poté bude pochopitelně nutné provést změnu hesla také v poštovním klientovi, aby bylo přihlášení do emailu funkční.


Podobné příspěvky