eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

DomainKeys Identified Mail (DKIM)


DKIM je technika, pomocí které je možné podepsat hlavičky odeslaných emailů na straně odesílatele a také kontrolovat oproti speciálnímu záznamu v DNS pravost odesílatele na straně příjemce. DKIM tak slouží hlavně pro detekci podvržených emailů, tedy takzvanému email spoofingu.

DKIM podporuje mnoho světových hráčů na poli freemailingu, jako je AOL, Gmail ale i český Seznam, který mnohdy emaily nepodepsané pomocí DKIM automaticky řadí jako spam.

Pokud tedy Vaše pošta často končí ve spamu, doporučujeme tuto možnost v administraci webhostingu zapnout, což provedete následovně. Pro správnou funkci je však nutné mít nastaveny u cizích domény naše name servery, u českých domén pak náš NSSET záznam.

1) Po přihlášení klikněte v levém menu na možnost Správa domén --> DNS záznamy.

2) Nechte si rozbalit pole Další možnosti (Gmail.com, SPF, DKIM) a ve spodním řádku tabulky klikněte na Nastavení DKIM záznamu (Přepíše stávající). Současně doporučujeme nastavit i SPF záznam, který nastavuje možnost odesílání zpráv pouze z našich serverů, ale je možné jej editovat a povolit pro další servery.

 

3) Tímto se Vám do DNS záznamů přidá nový DNS záznam začínající ebhost._domainkey. a během 12 hodin se pak přidá jak na mail server, tak na web server klíč, pomocí kterého se pak každá doména začne podepisovat.

Pokud by Vám použití DKIM nevyhovovalo, jeho vypnutí provedete smazáním záznamu začínajícím ebhost._domainkey. z tabulky DNS záznamů. Po smazání však budete muset znovu vyčkat až 12 hodin než se tato změna projeví.


Podobné příspěvky