eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Sieve filtry, třídění spamu


 Pokud Vám chodí mnoho nevyžádané pošty, kterou pak musíte pracně mazat a třídit, můžete si díky sieve filtrům tuto práci ulehčit. 

 Nejprve je nutné u schránky zapnout antispamovou a antivirovou kontrolu. To učiníte v editaci emailové schránky v administraci v sekci E-mailové účty -> E-mailové účty a v tabulce pak kliknete na ikonku editace schránky. V ní pak kliknete na pole Antispamová kontrola a Antivirová kontrola a obě funkce aktivujete.

 U antispamové kontroly můžete nastavit pravidla pro vyhodnocování spamu a jeho označování, doporučujeme zvolit volbu Označit jako spam při hodnocení: 3 a Smazat při hodnocení: 20, třídění a mazání spamu pak nastavíme pomocí jednotlivých sieve filtrů. Nastavení možností bude vypadat zhruba následovně:

 

 Nyní nastavení uložíme a přihlásíme se do webového rozhraní emailu na adrese: https://webmail.ebola.cz. Zde klikněte na možnost Nastavení v pravém horním rohu webmailu, dále na možnost Filtry v prvním sloupci a poté na znak + ve třetím sloupci označeném jako Filtry.

 V otevřeném okně zadejte název filtru, například spam. V roletce vyberte možnost ... a do přidaného pole vedle vepište X-Spam-Flag a za možnost obsahuje napište YES, tak jak je uvedeno na obrázku:

 

 V další roletce pak vyberete akci která se po přijetí takového emailu vykoná. Na obrázku níže vidíte nastavení pro přesunutí takového emailu do složky spam (junk).

 Můžete také provést automatické smazání, nebo přesunu do složky nevyžádané pošty, pokud hodnocení SpamAssassin přesáhne limit 10, stačí pouze přidat pravidlo, kdy zadáte X-Spam-Level obsahuje ********** (hodnocení = počet hvězdiček). Pokud nastavíte, aby se emaily mazaly, není možné je později obnovit.

 Podobně pak vytvoříme i další filtr pro aktivovanou antivirovou kontrolu, jen do prvního pole vepište X-Virus-Status a do druhého INFECTED.

  

 Pro uložení filtru klikněte na tlačítko Uložit. Filtr můžete kdykoli deaktivovat zaškrtnutím možnosti Filtr neaktivní, v případě potřeby jej pak můžete odškrtnutím znovu aktivovat.