eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Změna MX záznamů


V případě že nechcete využívat našich emailových služeb a máte u domény nastaveny naše name servery, můžete provést editaci MX záznamu, čímž zajistíte směrování emailů na jiný server.

 V administraci webhostingu klikněte v levém menu na Správa domén -> DNS záznamy. V tabulce MX záznamu si najděte záznam typu MX a klikněte na ikonu pro editaci viz. obrázek:

 

Následně upravte pole hodnota podle zadání Vašeho poskytovatele emailových služeb. Vždy je nutné vložit prioritu záznamu (číslo, obvykle 1 až 20), mezeru a poté adresu serveru. Adresa serveru nesmí být IP adresa ale vždy musí být ve tvaru doménového jména. Poté klikněte na tlačítko uložit.

Provedete-li změnu MX záznamů, případně nevyužíváte-li naše emailové služby, nesmí být pro danou doménu založen žádný emailový účet. Pokud je, smažte jej, předejdete tak problémům s doručováním zpráv.  

V případě, že chcete využívat emailových služeb google.com, nemusíte vyplňovat obdržené DNS záznamy, stačí kliknout na tlačítko Další možnosti (Gmail.com, SPF, DKIM) a poté zvolit Nastavení MX záznamů na Gmail.com

 Podobné příspěvky