eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Export velkých databází


V případě potřeby exportu velkých databází MySQL (řádové desítky až stovky MB) doporučujeme využití aplikace MySQLDumper

Z uvedené stránky si stáhněte balíček, rozbalte ho a nahrajte na Váš FTP server například na subdoménu, nebo do složky u Vaší domény. Nyní si spusťte webový prohlížeč a zadejte do něj adresu kam jste tento balíček nahráli. (např. dumper.vasedomena.cz). Otevře se Vám instalátor této aplikace a měli byste vidět podobnou obrazovku:Klikněte na tlačítko Installation.

V dalším kroku vyplňte požadované údaje. Do pole Hostname zadejte adresu, kterou máte uvedenu v administraci v sekci SQL DATABÁZE v kolonce Váš MySQL server (mysql.ebola.cz, mysql2.ebola.cz ...). Do pole User zadejte jméno uživatele, kterého jste si svolili při zakládání databáze a do pole Password zadejte heslo do databáze. Pole Database neni nutné vyplňovat. Nyní klikněte na tlačítko Connect to MySQL.Poté se Vám zobrazí zeleným pásmem napsáno Database connection was estabilished a výpis nalezených databází. Klikněte na spodní tlačítko Save and continue installation.

Na další obrazovce vyberte ze spodní roletky název databáze kterou chcete exportovat a poté klikněte na položku v levém menu Backup.

 

 

Nyní zvolte kódování, které jste nastavili při vytváření databáze v administraci. A stiskněte na tlačítko Start New Backup.

 

Po úspěšném exportu databáze uvidíte podobnou obrazovku a kliknutím na odkaz si můžete vytvořenou zálohu stáhnout do počítače.

 

Pro MySQLDumper je nutné nastavit verzi PHP dle manuálové stránky tvůrce této aplikace. 

 


Podobné příspěvky