eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Návod na instalaci CMS Joomla!


Joomla! je bezplatný open source systém pro správu obsahu (CMS - content management system) pro účely publikování informací na internetu a intranetu. Díky tomuto systému můžete jednoduše vytvářet a spravovat stránky s podporou RSS, tisknutelných verzí stránek, zobrazování novinek, blogů, diskusních fór, hlasování, kalendáře, vyhledávání v rámci webserveru či provozování e-shopu. 

Aplikaci stáhnete zde

Češtinu stáhnete zde

České diskuzní fórum naleznete zde

1) Rozbalení souboru

Rozbalte nejprve hlavní instalační soubor Joomla do pracovního adresáře na Vašem pevném disku.

2) Kopírování souborů

Pomocí FTP klienta zkopírujte obsah pracovního adresáře s instalací Jommly do kořenového adresáře webu (www/ nebo www/joomla, atd.)

3) Vytvoření databáze

Před vlastní instalací Joomly je zapotřebí  vytvořit databázi. Tu vytvoříte v administraci v sekci SQL DATABÁZE. Zvolte název a  jako porovnávání nastavte utf8_czech_ci, DB vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat". Pro příslušnou DB je potřeba ještě "Přidat uživatele SQL", vytvořte uživatele, zvolte si jméno a heslo. Uživatele vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat".

4) Instalace

a) Spuštění instalace

V internetovém prohlížeči si otevřte doménu či subdoménu kam jste Joomlu nakopírovali. Měla by se vám zobrazit podobná stránka:

Výběr jazyka instalace Joomla! 

Označte jazyk instalace češtinu a klikněte na tlačítko "Následující“ v pravém horním rohu.

 

b)Předinstalační kontrola

V tomto kroku není potřeba nic měnit a proto můžeme rovnou pokračovat kliknutím na tlačítko "Následující“.

 

d) Licence

Zde odsouhlasíte licenční podmínky kliknutím na "Následující“

 

e) Nastavení databáze

Do políčka "Jméno hostitele“ vyplňte adresu, kterou máte uvedenou v administraci v sekci SQL DATABÁZE v kolonce „Váš MySQL server“ (mysql.ebola.cz, mysql2.ebola.cz ...)a políčka "Uživatelské jméno“, "Heslo“ a "Jméno databáze“ vyplňte Vámi určenými údajmi v bodě 3. K dalšímu kroku pokračujeme kliknutím na "Následující“

Nastavení databáze v instalaci Joomla! 

f) Nastavení FTP

Nastavení FTP přístupu není nutné a z bezpečnostních důvodů se nedoporučuje, proto tento krok přeskočíme kliknutím na tlačítko "Následující“

g) Základní nastavení

Zde vyplníme "Jméno stránek“ a následně údaje pro přihlášení správce: "E-mail“, "Uživatelské jméno správce“, "Heslo správce“ a "Znovuzadání hesla správce“. Pro začátečníky se systémem je vhodné nahrát i ukázková data.

 

Základní nastavení v instalaci Joomla! 

 

h) Dokončit

V tomto kroku je důležizé kliknout na "Osdstranit instalační složku“ a pomocí tlačítka „Správce“ se můžeme přihlásit do administrace systému Joomla. Zde se přihlásíte údaji vyplněnými v bodě 4g.

Dokončení instalace Joomla!

 

5) Instalace češtiny

a) Pokud nejste přihlášeni do administrace, přihlaste se do ní pomocí přes http://vase_stranky.cz/administrator a vyplňte údaje zadané v bodě 4g.

 b) Klikněte na tlačítko "Extension Manager“ 

 

Zde klikněte v části "Upload Package File“ na "Procházet“ a najděte soubor s češtinou stažený před zahájením instalace. Poté klikněte na "Upload & Install“

c) V horní liště klikněte na "Extensions" a poté na "Language Manager".


d) Změnu jazyka provedeme kliknutím na hvězdičku ve sloupci default u zvoleného jazyka. Toto nastavení se provádí pro stránky a administraci zvlášť, proto pokud chcete mít v češtině i administraci musíte změnit "Filter Location“ na Administrator a znovu zvolit defaultni jazyk.

 
 

 


Podobné příspěvky