eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Návod na instalaci Sunlight CMS


SunLight CMS je jednoduchý redakční systém od českého autora. Jeho hlavními přednostmi jsou jednoduchost, přehlednost, snadná ovladatelnost a především - že je úplně zdarma. A protože je založen na populární kombinaci PHP + MySQL, lze jej použít na většině webových serverů. Velká výhoda této aplikace je možnost rozšíření o další moduly.

Aplikaci v češtině stáhnete zde

Diskuze o aplikaci zde

1) Vytvoření databáze

Před vlastní instalací Sunlight CMS je zapotřebí  vytvořit databázi. Tu vytvoříte v administraci v sekci SQL DATABÁZE kliknutím na „Přidání MySQL databáze“ v levém menu. Zvolte název a  jako porovnávání nastavte utf8_czech_ci, DB vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat". Pro příslušnou DB je potřeba ještě „Přidat uživatele SQL", vytvořte uživatele, zvolte si jméno a heslo. Uživatele vytvoříte kliknutím na tlačítko „Přidat".

2) Rozbalení souboru a konfigurace

Rozbalte nejprve hlavní instalační soubor Sunlight CMS do pracovního adresáře na Vašem pevném disku. Poté v textovém editoru otevřte soubor access.php a ten upravte následovně:

<?php //pristupove udaje $server="mysql.ebola.cz"; $user"vase_jmeno_uzivatele_db"; $password="vase_heslo_db"; $database="nazev_vasi_databaze"; $prefix="sun_"; ?>

 

Do řádku „server“ vyplňte vyplňte adresu, kterou máte uvedenou v administraci v sekci SQL DATABÁZE v kolonce „Váš MySQL server“ (mysql.ebola.cz, mysql2.ebola.cz ...) a políčka „user“ (uživatel databáze) , „password“ (heslo k databázi) a „database“ (název databáze) vyplňte Vámi určenými hodnotami v bodě 1. Poté soubor uložte.

3) Kopírování souborů

Pomocí FTP klienta zkopírujte obsah pracovního adresáře s instalací Sunlight CMS do kořenového adresáře webu (www/ nebo www/cms, atd.)

4) Instalace

a) Spuštění instalace

V internetovém prohlížeči si otevřte adresu „http://vasestranky.cz/install/“ Měla by se vám zobrazit podobná stránka:

instalace Sunlight CMS

Přečťete si licenční ujednání a následně ho potvrďte zaškrtnutím políčka „souhlasím s licenčním ujednáním“

Dále vyplňte „Přístupové heslo“ pro administrátora a zadejte svůj E-mail. Vyplnit můžete i další řádky, není to však pro průběh instalace nutné a později to můžete vyplnit v administraci. Pokračujte stisknutím tlačítka „Spustit instalaci databáze“

b) Dokončení instalace

Po instalaci byste měli vidět na obrazovce takový řádek:

instalace Sunlight CMS

Pro úplné dokončení instalace je nutné smazat, nebo přejmenovat složku install (např. _install) v kořenovém adresáři webu. Poté si můžete otevřít Vaše stránky (bez /install) v internetovém prohlížeči, přihlásit se pod uživatelem admin s heslem které jste zadali v předchozím kroku do administrace a začít je upravovat.


Podobné příspěvky