eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Návod na instalaci PrestaShop


PrestaShop je profesionální software pro provoz internetového obchodu dostupný zdarma ke komerčnímu použití. Jedná se o jeden z nejmodernějších systémů pro online obchodování pod licencí open-source a je dílem skupiny vývojářů z Francie. Lokalizace do mnoha jazykových verzí, velmi jednoduchá instalace a skvělá administrace z něho dělá ideální nástroj pro Váš E-shop. PrestaShop je jeden z nejlepších volně dostupných E-shopů na světě.

Aplikaci včetně češtiny stáhnete zde

1) Rozbalení souboru

Rozbalte nejprve hlavní instalační soubor PrestaShop do pracovního adresáře na Vašem pevném disku.

2) Kopírování souborů

Pomocí FTP klienta zkopírujte obsah pracovního adresáře s instalací PrestaShop do kořenového adresáře webu (www/ nebo www/prestashop, atd.)

3) Vytvoření databáze

Před vlastní instalací CMS je zapotřebí  vytvořit databázi. Tu vytvoříte v administraci v sekci SQL DATABÁZE kliknutím na přidání MySQL databáze v levém menu. Zvolte název a  jako porovnávání nastavte utf8_czech_ci, DB vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat". Pro příslušnou DB je potřeba ještě "Přidat uživatele SQL", vytvořte uživatele, zvolte si jméno a heslo. Uživatele vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat".

4) Instalace

a) Spuštění instalace

V internetovém prohlížeči si otevřte Vaši doménu či subdoménu kam jste PrestaShop nakopírovali. Měla by se vám zobrazit podobná stránka:

Instalace PrestaShop

Instalace probíhá v jednom z pěti světových jazyků. Vybereme English, zaškrtnutím políčka „agree to the above terms and conditions“ potvrďte licenční podmínky a pokračujte stisknutím tlačítka „Next“.


b) Nastavení databáze

Do políčka „Database server name“ vyplňte adresu  kterou máte uvedenou v administraci v sekci SQL DATABÁZE v kolonce „Váš MySQL server“ (mysql.ebola.cz, mysql2.ebola.cz ...) a políčka „Database name“ (Název databáze), „Login“(Uživatelské jméno) a „Password“ (Heslo) vyplňte Vámi určenými hodnotami v bodě 3. Nyní stisknětě tlačítko „Verify now!“, měla by se vám zobrazit zpráva „Database is connected“.

 Instalace PrestaShop

Pokud chcete naplnit eshop základními zkušebními daty, potom zaškrtněte „Full mode...“, vyplňte svůj email (můžete si poslat i testovací email, jestli je vše nastaveno v pořádku kliknutím na „Send me a test email“). K dalšímu kroku pokračujte kliknutím na „Next“


c) Nastavení eshopu

Vyplňte název vašeho eshopu do pole „Shop name“.

Můžete vybrat kategorii zboží které budete nabízet v „Main activity“, ale nutné to není.

Podle obrázku vyplňte „Default country“ a „Shop's timezone“.

Pokud máte své logo obchodu, můžete ho nahrát stisknutím tlačítka „Procházet u „Shop logo“, pokud tak neučiníte zůstane Vám logo PrestaShop, které později můžete změnit.

Ve spodní části vyplňte „First name“ (Jméno), „Last name“ (Příjmení), „E-mail address“ a „Password“ (Heslo) .

K poslední části instalace se dostanete kliknutím na tlačítko „Next“.

Instalace PrestaShop

d) Dokončení instalace

K dokončení instalace je nutné přes FTP, nebo přes webFTP smazat složku install v kořenovém adresáři a doporučuje se odstranit všechny readme_xx.txt soubory.

 


Podobné příspěvky