eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Návod na instalaci CMS Made Simple


CMS Made Simple, open-source redakční systém umožňuje rychlejší a snadnější správu obsahu webových stránek. Samozřejmostí je rozšiřitelnost o mnoho pluginů a modulů, například psaní blogů, vytváření fotogalerii, nebo elektronického obchodu. Zajímavé jsou i možnosti vytváření skupin uživatelů a nastavování práv.

Aplikaci včetně češtiny stáhnete zde. Soubor *.tar.gz rozbalíte například v programu TotalCommander.

1) Rozbalení souboru

Rozbalte nejprve hlavní instalační soubor CMS do pracovního adresáře na Vašem pevném disku.

2) Kopírování souborů

Pomocí FTP klienta zkopírujte obsah pracovního adresáře s instalací CMS Made Simple do kořenového adresáře webu (www/ nebo www/cms, atd.)

3) Vytvoření databáze

Před vlastní instalací CMS je zapotřebí  vytvořit databázi. Tu vytvoříte v administraci v sekci SQL DATABÁZE kliknutím na přidání MySQL databáze v levém menu. Zvolte název a  jako porovnávání nastavte utf8_czech_ci, DB vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat". Pro příslušnou DB je potřeba ještě "Přidat uživatele SQL", vytvořte uživatele, zvolte si jméno a heslo. Uživatele vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat".

4) Nastavení verze PHP

V administraci v sekci DALŠÍ NÁSTROJE zvolte možnost Nastavení WWW a PHP a zde zkontrolujte, jestli je verze PHP 5.2, pokud není nastavte ji. (Změna se projeví do hodiny)

5) Instalace

a) Spuštění instalace

V internetovém prohlížeči si otevřte Vaši doménu či subdoménu kam jste CMS Made Simple nakopírovali. Měla by se vám zobrazit podobná stránka:

Instalace CMS Made Simple 

Zde zvolte jazyk cs_CZ a klikněte na tlačítko „Submit“.


b) Test kontrolního součtu

Na další stránce můžete ověřit zda-li vše při kopírování na server proběhlo úspěšně, není to však nutné a proto klikněte na tlačítko „Pokračovat“.

c) Kontrola oprávnění a nastavení PHP

Pokud máte nastaveno v administraci verzi PHP na 5.2, neměl by se zde objevit žádný červený kříž a stiknutím tlačítka „Pokračovat“ se dostanete k další části instalace.

d) Otestování masky vytvářených souborů

V této části nic neměňte, klikněte na tlačítko „Test“ a po úspěšné kontrole pokračujte v instalaci stisknutím tlačítka „Pokračovat“.

e) Nastavení administace

V této části si nastavte přístup administrátora. Vyplňte Uživatelské jméno, Váš email a heslo, zatrhnutím políčka „Odeslat informace o vytvořeném účtu e-mailem“ se na výše uvedený email pošlou registrační údaje administrátora, což je dobré, pokud později zapomenete heslo.

 Instalace CMS Made Simple

Pokračujte stisknutím „Pokračovat“.


f) Nastavení databáze

Do políčka „Adresa databázaového serveru“ vyplňte adresu kterou máte uvedenou v administraci v sekci SQL DATABÁZE v kolonce „Váš MySQL server“ (mysql.ebola.cz, mysql2.ebola.cz ...) a políčka „Jméno databáze“, „Uživatelské jméno“ a „Heslo“ vyplňte Vámi určenými hodnotami v bodě 3. K dalšímu kroku pokračujeme kliknutím na „Pokračovat“

 

Instalace CMS Made Simple 

g) Vytvoření tabulek a vzorkových dat a šablon

V této části je důležité dostat na konci stránky výsledek jako je na obrázku:

 Instalace CMS Made Simple

Vyberte jako Výchozí jazyk stránky možnost "cs_CZ". Stisknutím tlačítka „Pokračovat“ se dostanete k poslední části instalace.

h) Dokončení instalace

Zde vidíte že vše proběhlo v pořádku a můžete začít upravovat své stránky kliknutím na tlačítko „přejít na Administrační panel“.

Instalace CMS Made Simple Podobné příspěvky