eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Řešení problémů při instalaci Oxid eShop


Pro správnou funkčnost OXID eshopu je nutné před instalací provést následující úpravy některých programových souborů eshopu po nahrání na FTP.

- v souboru .htaccess zakomentujte znakem # všechny řádky obsahující slovo Options (ve verzi 4.1.4_21266 se jedná o řádky 3 a 21)

- v souboru .htaccess  před řádek obsahující RewriteEngine On vložte řádek, který bude obsahovat RewriteBase / (ve verzi 4.1.4_21266 se uvedený řádek vloží před řádek 4)

- pro správné zobrazení českých znaků je nutné upravit zdrojový kód Oxid eshopu. V souboru /setup/index.php vložte před řádky 208 a 845 řádek, který bude obsahovat:

mysql_query("SET NAMES `cp1250`");

Tentýž řádek zdrojového kódu vložte před řádek 64 do souboru /core/adodblite/adodbSQL_drivers/mysql/mysql_driver.inc

UPOZORNĚNÍ: Slovo cp1250 je uzavřeno ve zpětných apostrofech, není možné použít běžný apostrof. Uvedená úprava je platná pro OXID eshop verze 4.1.4_21266. V jiných verzích eshopu se popsané řádky programového kódu mohou vkládat na jiné pozice uvedených souborů nebo dokonce do jiných souborů. V případě použití jiné verze eshopu kontaktujte pro úpravu svého programátora. Můžete také využít pracovníků podpory eBola.cz, kontaktujte nás prosím o nacenění uvedené programátorské úpravy.

- Neměňte žádná práva u žádného souboru i když bude toto výslovně uvedeno v návodu k eshopu ! Úpravou či změnou práv u souborů například na 777 výrazným způsobem snížíte bezpečnost instalace eshopu.

- nyní můžete provést instalaci OXID eshopu, na obrazovce nastavení databázového serveru nezapomeňte změnit localhost na databázový server, který je uveden v administraci eBola.cz

- po instalaci, pokud byla během instalace vybrána možnost kódování UTF-8, si změňte v administraci eshopu v sekci Hlavní nastavení -> Nastavení -> Nastavení -> Další nastavení -> v poli Přidat nebo odebrat měnu na řádku u CZK symbol měny na


Podobné příspěvky