eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Návod na instalaci Oxid eShop


OXID eShop Community Edition je flexibilní a osvědčený open source software. Díky němu můžete zdarma založit a provozovat svůj vlastní eshop. Samozřejmostí je kompletní loalizace do češtiny a je přizpůsobený českým legislativním podmínkám.

Aplikaci včetně české lokalizace stáhnete zde

1) Rozbalení souboru

Rozbalte nejprve hlavní instalační soubor Oxid eShop do pracovního adresáře na Vašem pevném disku.

2) Kopírování souborů

Pomocí FTP klienta zkopírujte obsah pracovního adresáře s instalací Oxid eShop do kořenového adresáře webu (www/ nebo www/oxid, atd.)

3) Vytvoření databáze

Před vlastní instalací CMS je zapotřebí  vytvořit databázi. Tu vytvoříte v administraci v sekci SQL DATABÁZE kliknutím na přidání MySQL databáze v levém menu. Zvolte název a  jako porovnávání nastavte utf8_czech_ci, DB vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat". Pro příslušnou DB je potřeba ještě „Přidat uživatele SQL", vytvořte uživatele, zvolte si jméno a heslo. Uživatele vytvoříte kliknutím na tlačítko „Přidat".


4) Nastavení podpory .htaccess

V administraci v sekci DALŠÍ NÁSTROJE zvolte možnost „Nastavení WWW a PHP a zde zkontrolujte jestli je „Podpora souborů htaccess“ zapnutá. Pokud není, zapněte ji. (Změna by se měla projevit do hodiny)

5) Instalace

a) Spuštění instalace

V internetovém prohlížeči si otevřte Vaši doménu či subdoménu kam jste Oxid eShop nakopírovali. Měla by se vám zobrazit podobná stránka:

Instalace Oxid eShop 

Všechny možnosti by měly být zelené, pokud tak není, postupujte podle tohoto návodu úpravou souboru .htaccess. Pokračujte v instalaci kliknutím na „Pokračovat v nastavení“


b) Start instalace

V druhém kroku vyberte zemi Česká republika a klikněte na tlačítko „Start instalace“.

c) Licenční podmínky

Přečtěte si licenční podmínky, zaškrtněte „Souhlasím s licenčními podmínkami“ a stiskněte tlačítko „Pokračovat“.

d) Nastavení databáze

Do políčka „Databáze hostname nebo IP“ vyplňte adresu, kterou máte uvedenu v administraci v sekci SQL DATABÁZE v kolonce „Váš MySQL server“ (mysql.ebola.cz, mysql2.ebola.cz ...) a políčka „Název databáze“, „Uživatelské jméno databáze“ a „Databázové heslo“ vyplňte Vámi určenými hodnotami v bodě 3. K dalšímu kroku pokračujeme kliknutím na „Vytvořit databázi“

 

Instalace Oxid eShop

e) Adresář

V tomto kroku vidíte URL vašeho e-shopu a umístění dat. Ve spodní části nastavte přístup administrátora. Vyplňte „Email administrátora“ a „Heslo administrátora“. Stiknutím tlačítka „Uložit a pokračovat“ přejdete k poslednímu kroku instalace.


f) Dokončení instalace

Zde vidíte že vše proběhlo v pořádku a můžete začít upravovat své stránky kliknutím na tlačítko „Do administračního rozhrani“ nebo se podívat jak e-shop vypadá stisknutím „Do obchodu“.

Instalace Oxid eShop 


Podobné příspěvky