eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Návod na instalaci Simple Machines Forum


Simple Machines Forum (zkráceně SMF) je volně šiřitelná aplikace pro vytvoření a správu diskuzního fóra.Poskytuje přehledné uživatelské prostředí včetně obrovských možností administrace, můžete vytvářet diskuzní skupiny, které budou veřejné nebo je uvidí pouze ti, které sami určíte.

Aplikaci stáhnete zde

Češtinu zde (doporučujeme stáhnout verzi *_czech-utf8)

České diskuzní fórum najdete zde 

1) Rozbalení souborů

Rozbalte nejprve hlavní instalační soubor SMF do pracovního adresáře na Vašem pevném disku. Do stejného adresáře rozbalte i soubor s češtinou.

2) Kopírování souborů

Pomocí FTP klienta zkopírujte obsah pracovního adresáře s instalací SMF do kořenového adresáře webu (www/ nebo www/smf, atd.)

3) Vytvoření databáze

Před vlastní instalací CMS je zapotřebí  vytvořit databázi. Tu vytvoříte v administraci v sekci SQL DATABÁZE kliknutím na „Přidání MySQL databáze“ v levém menu. Zvolte název a  jako porovnávání nastavte utf8_czech_ci, DB vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat". Pro příslušnou DB je potřeba ještě „Přidat uživatele SQL", vytvořte uživatele, zvolte si jméno a heslo. Uživatele vytvoříte kliknutím na tlačítko „Přidat".

4) Instalace

a) Spuštění instalace a nastavení MySQL

V internetovém prohlížeči si otevřte Vaši doménu či subdoménu kam jste SMF nakopírovali. Měla by se vám zobrazit podobná stránka:

Instalace Simple Machine Forum SMF

Pokud jste rozbalili soubor s češtinou správně, měla by se Vám automaticky nastavit a zobrazit v pravé horní části obrazovky. V části Základní nastavení vyplňte „Název fóra“ a zaškrtněte možnost „Znaková sada UTF-8“.

V části Nastavení MySQL serveru napište do pole „Jméno MySQL serveru", název serveru který máte uveden v administraci v sekci SQL DATABÁZE v kolonce „Váš MySQL server“ (mysql.ebola.cz, mysql2.ebola.cz ...) a vyplňte „Uživatelské jméno pro přístup k MySQL“, „MySQL Heslo“ a „Jméno MySQL databáze“ údajmi zadanými v bodě 3 při vytváření datábáze a uživatele. Poté klikněte na „Pokračovat“.

b) Vytvoření administrátora

V této části vytvořte svůj administrátorský účet. Zadejte Vaše uživatelské jméno, heslo a e-mail. V části Heslo MySQL znovu zadejte heslo k databázi, které jste určili pro uživatele v bodě 3. K dokončení instalace se dostanete pomocí tlačítka „Dokončit“.

Instalace Simple Machine Forum SMF

 

c)Dkokončení instalace

Nyní se Vám zobrazí stránka s blahopřáním o úspěšné instalaci. Důležité je vymazat instalační soubori install.php, to učiníte zaškrtnutím této možnosti. Poté můžete pokračovat na své nové fórum označeným odkazem, přihlásit se pod svým administrátorským účtem a začít vytvářet a upravovat různé sekce fóra.

Instalace Simple Machine Forum SMF 


Podobné příspěvky