eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Návod na instalaci OpenCart


OpenCart je profesionální software pro provoz internetového obchodu dostupný zdarma ke komerčnímu použití. Samozřejmostí je plná lokalizace do češtiny a rozšiřitelnost aplikace o doplňkové funkce pomocí pluginů.

Aplikaci stáhnete zde

1) Rozbalení souboru

Rozbalte nejprve hlavní instalační soubor OpenCart do pracovního adresáře na Vašem pevném disku.

2) Rozbalení češtiny

Stáhněte si soubor s češtinou a rozbalte ho do složky s OpenCart, tak aby se data zapsala správně do jednotlivých adresářů.

3) Uprava souboru .htaccess

Otevřte si Vámi vytvořenou složku a soubor .htaccess.txt editujte a smazte řádky Options +FollowSymlinks a Options -Indexes. Nyní soubor uložte bez přípony .txt, tak aby se jmenoval pouze .htaccess.

4) Kopírování souborů

Pomocí FTP klienta zkopírujte obsah pracovního adresáře s instalací OpenCart do kořenového adresáře webu (www/ nebo www/opencart, atd.)

5) Vytvoření databáze

Před vlastní instalací OpenCart je zapotřebí  vytvořit databázi. Tu vytvoříte v administraci v sekci SQL DATABÁZE kliknutím na přidání MySQL databáze v levém menu. Zvolte název a  jako porovnávání nastavte utf8_czech_ci, DB vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat". Pro příslušnou DB je potřeba ještě "Přidat uživatele SQL", vytvořte uživatele, zvolte si jméno a heslo. Uživatele vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat".

6) Instalace

a) Spuštění instalace

V internetovém prohlížeči si otevřte Vaši doménu či subdoménu na kterou jste OpenCart nakopírovali. Měla by se vám zobrazit podobná stránka:

Instalace OpenCart 

Nyní zaškrněte políčko „I agree to the license“ a poté klikněte na tlačítko „Continue“.

b) Kontrola funkcí a souborů

Na této stránce se dozvíte, jestli je vše potřebné pro instalaci splněno. Pokud používáte PHP ve verzi 5.2 a máte červený status u „Magic quotes GPC“ nic se neděje a můžete pokračovat kliknutím na „Continue“ na konci stránky.

c) Nastavení databáze a administrátora

Do políčka „Database Host“ vyplňte adresu kterou máte uvedenou v administraci v sekci SQL DATABÁZE v kolonce „Váš MySQL server“ (mysql.ebola.cz, mysql2.ebola.cz ...) a políčka „User“, „Password“ a „Database Name“ vyplňte Vámi určenými hodnotami v bodě 5. Do políčka „Database Prefix“ napište openc_. Nyní vyplňte svůj administrátorský účet. K dalšímu kroku pokračujeme kliknutím na „Continue“

Instalace OpenCart

d) Dokončení instalace

Nyní byste měli na obrazovce vidět informaci o úspešném nainstalování. Pro spuštění eshopu je nutné smazat, nebo přejmenovat složku install (např. _install) v kořenovém adresáři webu. Nyní se můžete přihlásit pomocí administrátorského účtu, který jste si vytvořili v předchozím kroku, kliknutím na odkaz „Login to your administration“, nebo později pomocí odkazu vasedomena.cz/admin/.

Instalace OpenCart

e) Instalace češtiny

Po přihlášení do administrace, klikněte na System -> Localisation -> Languages.

Instalace OpenCart 

Nyní klikněte na tlačítko „Insert“ Instalace OpenCart

Následující stránku vyplňte následovně:

Language Name (Název jazyka): Čeština

Code (Kód): cs

Locale (Označení): cs_CZ.utf8,cs_CZ,czech

Image (Obrázek): cz.png

Directory (Adresář): czech

Filename (Název souboru): czech

Status (Stav): Enabled (Povoleno)

Sort Order (zpusob řazení): 1

Nyní klikněte na „Save“

Instalace OpenCart

Pokračujte kliknutím na System -> Settings 

Instalace OpenCart

V menu klikněte na Local a zde je důležité přepnout možnosti „Language“ a „Administration Language“ na Čeština a klikněte na „Save“.

Instalace OpenCart 


Podobné příspěvky