eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Návod na instalaci Zen Cart


Zen Cart je profesionální software pro provoz internetového obchodu dostupný zdarma ke komerčnímu použití. Je možné ho rozšiřovat o doplňkové funkce pomocí pluginů. Samozřejmostí je plná lokalizace do češtiny. Zen Cart nabízí v základu funkce, za které si u jiných eshopů musíte platit.

Aplikaci stáhnete zde
Češtinu k aplikaci stáhnete zde

Z důvodu bezpečnosti neustále sledujte tuto stránku a aplikujte zde vystavené záplaty.

1) Rozbalení souboru
Rozbalte nejprve hlavní instalační soubor Zen Cart do pracovního adresáře na Vašem pevném disku.

2) Rozbalení češtiny
Stáhněte si soubor s češtinou a rozbalte ho do složky s Zen Cart, tak aby se data zapsala správně do jednotlivých adresářů. Při rozbalování budete muset potvrdit přepsání některých souborů, které již ve složce existují.

3) Úprava souboru installer_params.php
Nyní si otevřte složku zc_install/include/, kde se nachází soubor installer_params.php, ten editujte v textovém editoru a řádek define('DB_CHARSET', 'latin1'); přepište na define('DB_CHARSET', 'utf8') a změnu uložte.

4) Kopírování souborů
Pomocí FTP klienta zkopírujte obsah pracovního adresáře s instalací Zen Cart do kořenového adresáře webu (www/ nebo www/zencart, atd.)

5) Vytvoření databáze
Před vlastní instalací Zen Cart je zapotřebí  vytvořit databázi. Tu vytvoříte v administraci v sekci SQL DATABÁZE kliknutím na přidání MySQL databáze v levém menu. Zvolte název a  jako porovnávání nastavte utf8_czech_ci, DB vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat". Pro příslušnou DB je potřeba ještě "Přidat uživatele SQL", vytvořte uživatele, zvolte si jméno a heslo. Uživatele vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat".

6) Instalace

a) Spuštění instalace
V internetovém prohlížeči si otevřte Vaši doménu či subdoménu na kterou jste Zen Cart nakopírovali. Měla by se vám zobrazit podobná stránka:
Instalace Zen Cart
Klikněte na „klikněte zde“.
b) Uvítání
Zde si můžete přečíst o aplikaci Zen Cart, pokračujte kliknutím na „Pokračovat“

c) Potvrzení licence
Zaškrtněte volbu „Četl/a jsem a souhlasím s dodržováním podmínek, tak jak jsou uvedeny.“ a klikněte na tlačítko „Pokračovat“.
 Instalace Zen Cart

d) Kontrola systému
Instalce zkontroluje nastavení serveru, zda je možné aplikaci nainstalovat. Červeně zvýrazněné PHP Safe Mode = On je v pořádku a aplikace i tak beží správně.

e) Databáze
Do políčka „Hostitel Databáze“ vyplňte adresu kterou máte uvedenou v administraci v sekci SQL DATABÁZE v kolonce „Váš MySQL server“ (mysql.ebola.cz, mysql2.ebola.cz ...) a políčka „Uživatelské jméno k databázi“, „Heslo k databázi“ a „Název databáze“ vyplňte Vámi určenými hodnotami v bodě 5. Do políčka „Identifikátor obchodu (Table-Prefix)“ napište zen_ Nyní vyplňte svůj administrátorský účet. K dalšímu kroku pokračujeme kliknutím na „Uložit nastavení databáze“.
 Instalace Zen Cart

f) Nastavení systému
V této části můžete nastavit šifrovaný přístup do eshopu. Pokud ho chcete využívat nastavte si v administraci (admin.ebola.cz) podporu HTTPS v sekci „DALŠÍ NÁSTROJE“ -> „Nastavení WWW a PHP“. (Změna se projeví do hodiny). Pokud šifrovaný přístup nepotřebujete, nic neměňte a klikněte na „Uložit nastavení systému“.

g) Nastavení obchodu
V této sekci nastavíte základní informace o obchodu.
 Instalace Zen Cart

Podle otázek vyplňte všechna pole a pokud si přejete zjistit jak eshop vypadá se zbožím, můžete si nainstalovat demonstrační data zaškrtnutím „ANO“. Pokračujte kliknutím na „Uložení nastavení obchodu“

h) Nastavení účtu administrátora
Nyní si nastavíte účet administrátora vyplněním „Administrátorského jména“, „Administrátorského hesla“, znovu zadáním Administrátorského hesla do pole „Potvrdit administrátorské heslo“ a „Email administrátora“. K poslednímu kroku instalace klikněte na „Uložit nastavení“.

Instalace Zen Cart

i) Dokončení
Nyní je eshop nainstalován, ale kvůli bezpečnosti je nutné provést ještě nekolik kroků. Pomocí FTP klienta se připojte na server a najděte složku admin/includes/, odtud si stáhněte do svého počítače soubor configure.php a ten následně editujte textovým editorem (PSPad, poznámkový blok). Najděte tyto řádky:


 define('DIR_WS_ADMIN', '/admin/');
...
 define('DIR_WS_HTTPS_ADMIN', '/admin/');
...
 define('DIR_FS_ADMIN', '/home/mystore.com/www/public/admin/');
a vždy přepište slovo admin na nějaké jiné, nejlépe aby obsahovalo čísla i písmena, případně jiný znak. Například 111_MujAdmin_222 a řádky potom budou vypadat takto:


define('DIR_WS_ADMIN', '/111_MujAdmin_222/');
...
 define('DIR_WS_HTTPS_ADMIN', '/111_MujAdmin_222/');
...
 define('DIR_FS_ADMIN', '/home/mystore.com/www/public/111_MujAdmin_222/');


Soubor configure.php který je umístěn na serveru smažte a následně do stejné složky nahrajte Vámi editovaný soubor.

Dále pomocí tohoto návodu nastavte přístupová práva 440 na soubor configure.php.
Vraťe se v FTP klientovi do kořenového adresáře na serveru a složku admin/ přejmenujte na slovo, které jste si předtím zvolili - 111_MujAdmin_222. Nyní se zkuste přihlásit do administrace Vašeho eshopu pomocí odkazu vasedomena.cz/111_MujAdmin_222/.


Podobné příspěvky