eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Návod na instalaci Pixelpost


Pixelpost je open source aplikace, pomocí které si můžete velice rychle vytvořit fotoblog, fotografie se zobrazují v závislosti na čase. Samozřejmostí je čeština a možnost upravovat vzhled a funkce pomocí dostupných šablon a doplňků. Aplikace má přehledné administrační prostředí, pomocí kterého můžete na web přidávat fotografie bez nutnosti připojovat se na ftp pomocí klienta.

Aplikaci stáhnete zde
Češtinu stáhnete zde


1) Rozbalení souboru
Rozbalte nejprve hlavní instalační soubor Pixelpost do pracovního adresáře na Vašem pevném disku. Poté rozbalte soubor s češtinou a soubory admin-lang-czech.php a lang-czech.php zkopírujte do adresáře /language a soubor install-lang-czech.php do adresáře /admin/install/language

2) Kopírování souborů
Pomocí FTP klienta zkopírujte obsah pracovního adresáře s instalací Pixelpost do kořenového adresáře webu (www/ nebo www/pixelpost, atd.)

3) Vytvoření databáze
Před vlastní instalací Pixelpost je zapotřebí vytvořit databázi. Tu vytvoříte v administraci v sekci SQL DATABÁZE. Zvolte název a  jako porovnávání nastavte utf8_czech_ci, DB vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat". Pro příslušnou DB je potřeba ještě "Přidat uživatele SQL", vytvořte uživatele, zvolte si jméno a heslo. Uživatele vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat". 

4) Instalace
a) Spuštění instalace
V internetovém prohlížeči si otevřte vaší doménu, či subdoménu na které chcete Pixelpost provozovat a dopište za ni /admin/install.php a potvrďte. Měla by se vám zobrazit podobná stránka:

Instalace Pixelpost

V pravém horním rohu zvolte jazyk Czech a zmáčkněte tlačítko "Change". Změní se jazyk na češtinu a dále můžete pokračovat kliknutím na talčítko "Začít instalaci".
b) Úvod
Zde se dozvíte, že budete potřebovat přístupové údaje k databázi, ty jste si vytvořili ve třetím kroku. Nyní klikněte na tlačítko "Další krok"
c) Požadavky
V této části se zkotroluje nastavení serveru a zda je instalace možná, všechny položky by měly být zelené a poté můžete kliknout na tlačítko "Začít instalaci".

Instalace Pixelpost

d) Databáze
Nyní nastavte „Databázový server“ na adresu, kterou máte uvedenou v administraci v sekci SQL DATABÁZE v kolonce „Váš MySQL server“ (mysql.ebola.cz, mysql2.ebola.cz ...) a poté „Jméno databáze“ "Uživatelské jméno" a „heslo“ vyplňte údaji zadanými v bodě 3 a pokračujte stisknutím „Test spojení“ a po obdržení hlášky „Připojení uspělo!“ v zeleném rámečku klikněte na "Pokračovat v instalaci"

Instalace Pixelpost

e) Administrátor
Určete si jméno administrátora, heslo, zapište svou e-mailovou adresu a pokud chcete na e-mail doručit přihlašovací údaje, zatrhněte možnost Ano. Po stisknutí tlačítka "Zkontrolovat detaily" byste měli obdržet další hlášku "Testy dopadly úspěšně". Klikněte na "Pokračovat v instalaci".

Instalace Pixelpost

f) Nastavení
Zde zapište titulek a podtitulek vaší prezentace, URL neměňte. Časová zóna by měla být UTC + 1 a pokud je letní čas, zatrhněte Ano. Nyní kliněte na "Zkontrolovat detaily" a po hlášce "Testy dopadly úspěšně" klikněte na "Pokračovat v instalaci“.

Instalace Pixelpost

g) Konfigurace
Na stránce byste měli mít text "Vaše konfigurace byla úspěšně vytvořena a uložena.  Všechny testy dopadly úspěšně." a můžete kliknout na "Pokračovat v instalaci"

Instalace Pixelpost

h) Dokončení
V zeleném rámečku se dozvíte Vámi zadané údaje při vytváření administrátora. Instalaci dokončíte kliknutím na tlačítko "Dokončit" na konci stránky. Příhlašte se do administrace a můžete svůj fotoblog začít plnit fotografiemi. Pro pozdější přístup do administrace připište za vaší doménu /admin/.


Podobné příspěvky