eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Návod na instalaci Piwigo


Piwigo je volně dostupná webová aplikace umožňující vytvářet fotogalerie. Obsahuje funkce pro publikování a správu fotografií, škálovatelnost a inteligentní funkce, jako je procházení podle kategorií, tagů, nebo chronologie. Piwigo se dá lehce upravovat či rozšiřovat o nové vzhledy a funkce. Samozřejmost je kompletní lokalizace do češtiny a jednoducha instalace.


Aplikaci stáhnete zde


1) Rozbalení souboru
Rozbalte nejprve hlavní instalační soubor Piwigo do pracovního adresáře na Vašem pevném disku.

2) Kopírování souborů
Pomocí FTP klienta zkopírujte obsah pracovního adresáře s instalací Piwigo do kořenového adresáře webu (www/ nebo www/piwigo, atd.)

3) Vytvoření databáze
Před vlastní instalací Piwigo je zapotřebí vytvořit databázi. Tu vytvoříte v administraci v sekci SQL DATABÁZE. Zvolte název a  jako porovnávání nastavte utf8_czech_ci, DB vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat". Pro příslušnou DB je potřeba ještě "Přidat uživatele SQL", vytvořte uživatele, zvolte si jméno a heslo. Uživatele vytvoříte kliknutím na tlačítko "Přidat". 

4) Instalace
V internetovém prohlížeči si otevřte vaší doménu, či subdoménu na které chcete Piwigo provozovat.Měla by se vám zobrazit podobná stránka:

Instalace Piwigo

Zkontrolujte, zda-li máte Základní jazyk galerie Češtinu, dále by měl být zvolený Typ databáze Mysql. Nyní nastavte „MySQL server“ na adresu, kterou máte uvedenou v administraci v sekci SQL DATABÁZE v kolonce „Váš MySQL server“ (mysql.ebola.cz, mysql2.ebola.cz ...) a poté "Uživatelské", „Heslo“ a „Jméno databáze“ vyplňte údaji zadanými v bodě 3.

Dále si určete jméno administrátora, heslo, zapište svou e-mailovou adresu a pokud chcete na e-mail dostávat informace o novinkách a nových verzích Piwigo, ponechejte v řádku Volby políčko zaškrtnuté.

K dokončení instalace klikněte na tlačítko „Spustit instalaci“

Na obrazovce se vám objeví gratulace o úspěšné instalaci a nyní se můžete kliknutím na „Navštívit galerii“ pokračovat ke své galerii.

Instalace Piwigo

Jelikož v ní nemáte ještě žádné fotky, vyzve Vás galerie abyste je přidali. Kliknutím na „Chci přidat fotografie“ se dostanete do administračního prostředí, kde můžete vytvářet alba a plnit je fotografiemi.

Instalace Piwigo 


Podobné příspěvky