eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Nastavení emailového účtu v Mail


1) Spusťte si aplikaci Mail a klikněte v horní liště na možnost Mail -> Přidat účet...

 

 

 2) Na další kartě zvolte možnost Jiný účet Mailu

 

3) V dalším kroku vyplňte pole Jméno libovolným jménem a následně emailovou adresu a heslo které jste si zvolili při zakládání emailové schránky.

 

 

4) Nyní vyplňte pole E-mailová adresa a Uživatel celým názvem emailové schránky, zadejte znovu heslo. V typu účtu si vyberte zda se chcete připojovat k serveru pomocí IMAP (doporučujeme pokud schránku využíváte na více zařízeních) nebo POP serveru. A následně zadejte server příchozí pošty (pro POP3 zadejte adresu pop3.ebola.cz, pro IMAP imap.ebola.cz) a server odchozí pošty smtp.ebola.cz a klikněte na Přihlásit se.

 

 

 

5) Na další kartě klikněte na tlačítko Hotovo.

 

6) Nyní klikněte v horní liště na možnost Mail -> Předvolby a vyberte kartu Účty. Najděte si přidaný účet a klikněte na menu Nastavení serveru. U možnosti odchozího i příchozího serveru vyškrtněte možnost Automaticky spravovat nastavení připojení. U IMAP serveru si změňte port na 993, u POP3 na 995 a zkontrolujte si, zda máte zaškrtnuto Používat TLS/SSL. U odchozí pošty zkontrolujte, zda je nastaven port 465 a taktéž Používat TLS/SSL. Nastavení uložte kliknutím na tlačítko Uložit.

 

 

 Tímto by měl být email nastaven a zaručeno odesílání zpráv.


Podobné příspěvky