eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Vytvoření repositáře GITu


Repositáře GITu je možné zakládat pro libovolný adresář prezentace a to včetně subdomén. Zřízení a správa repositářů se provádí v administraci v menu Další nástroje -> Vlastnosti adresářů.

Před přidáním repositáře doporučujeme nejprve v administraci v menu Další nástroje -> Skupiny a uživatelé zřídit jednotlivé uživatele nebo skupiny, kteří budou mít k repositářům přístup. Poté bude možné přiřadit uživatele nebo skupiny jednotlivým repositářům. Z důvodu chyb v dřívějších verzích gitu doporučujeme vždy vybírat pro autorizaci přístupu jednotlivé uživatele, nikoli celou skupinu. Jednotlivé uživatele kteří budou mít k repositáři přístup označíte současným držením klávesy SHIFT a kliknutím na dané uživatele.

Při zřizování repositáře je nutné zapnout podporu protokolu WebDAV a poté zaškrtnout pole Vytvořit jako repositář GITu. Adresář musí na FTP již existovat, je možné jej vytvořit přes WebFTP nebo libovolného FTP klienta. Daný adresář musí být prázdný pro správnou funkčnost GITu.

Ve zvoleném adresáři se vytvoří podadresář .git, který bude obsahovat nový, prázdný repositář. Vystavování souborů potom proběhne do zvoleného adresáře, nikoliv až do adresáře repozitáře .git.

Po zřízení repositáře je možné vytvořit na vlastním počítači prázdný repositář s větví master a production a tento poté nahrát (provést push) na server. Z takto vytvořeného repositáře je již možné provádět pull a push dalšími uživateli.

Doporučujeme vytvořit 2 branche a to master a production. Vystavení souborů na stránky vždy probíhá z branche master, před samotným deployem probíhá porovnání s větví production.


Podobné příspěvky