eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Zabezpečené HTTPS stránky zdarma s certifikáty Lets Encrypt


V současnosti nejrozšířenější možnost získání certifikátu pro provoz zabezpečených https stránek je využití bezplatných certifikátů Lets Encrypt. Tyto jsou vystavovány zdarma a plně automaticky a to včetně jejich následného prodlužování. Podrobné, komplexní informace naleznete na stránkách Lets Encrypt.

Aktivace a vystavení certifikátu Lets Encrypt je jednoduché a plně automatické. V administraci v sekci Další nástroje -> Nastavení HTTPS vyberte možnost Lets Encrypt certifikát a vyberete odkud se mají data pro šifrovaný provoz načítat, zda ze složky ssl nebo www. Automaticky se pak vytvoří certifikát pro všechny domény v účtu. O následné prodlužování platnosti certifikátů se již stará náš systém a není nutné si toto hlídat.

Lets Encrypt bude vygenerován pro všechny domény hostingového účtu, ale není povinnost všechny domény na protokolu https provozovat. Protokol http je nadále plně funčkní u všech domén. Na https je tedy možné přecházet postupně. V okamžiku kdy budete potřebovat přejít na https stránky, postupujte dle návodu Přesměrování stránky na protokol HTTPS.

K vytvoření certifikátu dojde během 24 hodin od aktivace. Než se vystaví Lets Encrypt certifikát bude pro stránky nastaven nedůvěryhodný certifikát, proto nedoporučujeme ihned doménu provozovat pouze na HTTPS. Aby došlo k vytvoření certifikátu, na naše servery musí být přesměrována jak hlavní doména domena.tld a www.domena.tld tak všechny vyjmenované subdomény (včetně www.subdomén) v administraci.  

Certifikáty lze následně v administraci webhostingu přidávat i pro jednotlivé subdomény. 

Certifikáty Lets Encrypt nejsou funkční na systémech Windows XP, na mobilních telefonech se systémem Blackberry OS a Android 2.3.5 a nižší. Kompletní seznam podporovaných systémů a prohlížečů naleznete na stránkách projektu.

Pokud doménu nebo subdomény přesměrujete dodatečně po aktivaci Lets Encrypt certifikátu, certifikát se automaticky vytvoří během 24 hodin. Nic dalšího není nutné nastavovat.

V případě problémů s vytvořením certifikátu postupujte dle návodu Certifikát Lets Encrypt se nevytvořil.


Podobné příspěvky