eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Certifikát Lets Encrypt se nevytvořil


Pro úspěšné vytvoření certifikátu Lets Encrypt je nutné, aby na naše servery byla nasměrována jak samotná doména, tak doména s www a pokud jsou v administraci přidány subdomény, tak i všechny subdomény a to včetně www subdomén, tedy domén 4. řádu. K vytvoření Lets Encrypt certifikátu dojde do 24 hodin po aktivaci a přesměrování domény na naše servery.

Pokud jsou v administraci do certifikátu Lets Encrypt přidány subdomény například test1test2 je nutné, aby na naše servery směrovaly všechny následující domény:


moje-testovaci-domena.cz
www.moje-testovaci-domena.cz
test1.moje-testovaci-domena.cz
www.test1.moje-testovaci-domena.cz
test2.moje-testovaci-domena.cz
www.test2.moje-testovaci-domena.cz 

Pokud máte na naše servery přesměrovanou pouze některou subdoménu a nikoliv hlavní doménu, certifikáty Lets Encrypt nelze použít a je nutné zakoupit komerční certifikát a nainstalovat jej dle návodu Stránky HTTPS s vlastním zakoupeným certifikátem.

Pro ověření správného přesměrování domény a subdomén je možné využít online nástroj DIG. Vrácená IP adresa A záznamu pro doménu a všechny subdomény včetně www musí být stejná s IP adresou, která je uvedena v administraci na úvodní stránce v poli IP adresa domény.

Pokud v hostingovém účtu přidáte další doménu, opět je nutné počítat s tím, že k vytvoření Lets Encrypt certifikátu dojde během následujících 24 hodin od jejího přesměrování na naše servery. Certifikát Lets Encrypt nelze předpřipravit před přesměrováním domény. Toto se týká i subdomén, které přidáte dodatečně v administraci v sekci Nastavení HTTPS.


Podobné příspěvky