eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Nastavení verze PHP (5.x, 7.x)


Na eBola.cz je možné používat PHP ve verzi 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 7.0, 7.1 a 7.2 a to jednoduchým přepnutím verze PHP v administraci. Nejsou nutné žádné přesuny mezi servery jako je to u jiných poskytovatelů hostingu.

Vzhledem k některým nekompatibilitám mezi verzemi PHP je jejich přepnutí přepínání volitelné, nastavitelné v administraci v sekci  Další nástroje -> Nastavení www a php -> Verze PHP. Výchozí verze PHP je aktuálně 7.1.

Pokud bychom končili s podporou staré, již nevyvíjené verze PHP, budeme vás v předstihu informovat. Doporučujeme však věnovat maximální pozornost upgrade instalovaných aplikací tak, aby byly kompatibilní s nejnovějšími verzemi PHP, 

Doporučení pro běžné uživatele open source aplikací
Kontaktujte tvůrce Vámi využívané opensource aplikace (Drupal, Joomla, Wordpress, Zencart a další) a informujte se na nové verze těchto aplikací. Jakmile budou tyto nové verze k dispozici, proveďte si upgrade instalovaných aplikací tak, aby přechod proběhl bez jakýchkoliv výpadků či omezení.

V případě potřeby je možné nastavit rozdílné verze PHP pro další domény v hostingovém účtu, subdomény či dokonce jednotlivé adresáře. Pro nastavení postupujte dle nápovědy Nastavení odlišné verze PHP.


Podobné příspěvky