eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Instalace aplikací na jedno kliknutí


V administraci eBola.cz na stránce Další nástroje -> Instalátor aplikací je možné provést instalaci oblíbené open-source PHP aplikace.

Instalaci je možné nainstalovat do libovolného podadresáře, subdomény nebo si vybrat zda-li má běžet na zabezpečených stránkách https://....

Instalace je zcela automatická. Automaticky se vytvoří potřebná databáze, na FTP se nahrají všechny soubory aplikace a provede se kompletní konfigurace aplikace. Pokud je k dané aplikaci k dispozici, nahraje se i český, případně slovenský jazykový balíček. Standardní jazyk bude poté vybrán čeština. V administrace dané aplikace je ale potom možné tento výchozí jazyk obvykle snadno změnit.

Automatický instalátor má podobnou funkčnost jako komerční, drahé aplikace typu Softaculous, Installatron, Fantastico, cPanel installer apod. 

Automaticky je možné nainstalovat zejména tyto oblíbené aplikace: Wordpress, Joomla, Drupal, CMS Made Simple, Prestashop, Oxid-eshop, Sugarcrm, Moodle, MediaWiki, PHO Fusion, PhpBB, PunBB, Simple Machines Forum, OpenCart, SunLight CMS, Concrete5, Coppermine a mnohé další.

Před instalací si u dané aplikace proveďte doporučené nastavení hostingu a to zejména zapnutí podpory souborů .htaccess a volbu správné verze PHP.

Videonávod instalace aplikací naleznete v recenzi našeho hostingu na tomto odkaze.

Pokud chcete na FTP rychle nainstalovat vlastní aplikaci, kterou máte zabalenu v archívu ZIP nebo jen rychle rozbalit ZIP soubor na FTP, využijte nápovědu Rychlé rozbalení ZIP souborů na FTP.

Upozornění: Instalátor smaže všechny soubor v cílové složce a to včetně všech podadresářů !! Pokud by se instalace nezdařila či skončila bílou obrazovkou, doporučujeme cílový adresář na FTP smazat pomocí běžného FTP klienta. Případně využít návodu na smazání "nesmazatelných" souborů na FTP


Podobné příspěvky