eBola.cz kvalitní webhosting

podpora a nápověda

  • Podpora a nápověda
  • Partnerský program
  • Webmail
  • Administrace hostingu

Neváhejte se nás zeptat

Kontrolní kód:

Dočasné FTP účty, zapínání a vypínání FTP účtů


Z bezpečnostních důvodů doporučujeme zapínat FTP účty pouze pro jejich použití a neponechávat je trvale zapnuté. Zapnutí a vypnutí FTP účtu lze provést snadno v administraci v seznamu účtů FTP účty -> FTP účty. Ve sloupci Aktivní stačí kliknout na ikonu vypínače a administrace vypne/zapne daný FTP účet.

U vypnutého FTP účtu zůstává uloženo kompletní nastavení, pouze není možné přihlášení na FTP server.

Zapnutí FTP účtu provede jeho dočasné, nikoliv trvalé, zapnutí. Vypnutí dočasných FTP účtů je prováděno denně v ranních hodinách.

Dočasně zapnuté FTP účty jsou ve sloupci Aktivní v seznamu FTP účtů označeny zapnutým spínačem a malou ikonou hodin. Trvale zapnuté účty jsou označeny pouze ikonou zapnutého spínače. 

V okně oprava FTP účtu je možné označit daný účet jako trvalý, který se nebude automaticky vypínat. Tuto variantu však doporučujeme pouze ve vyjímečných případech, pokud je nutné často a pravidelně stahovat či měnit obsah FTP. V tomto případě důrazně doporučujeme nastavit seznam IP adres, ze kterých bude přihlášení na FTP možné: https://podpora.ebola.cz/idx.php/9/118/FTP-pristup/article/Omezeni-pristupu-na-FTP-ucet-pro-vybrane-IP-adresy.html

Upozornění: V případě opakovaných pokusů o přihlášení k vypnutému FTP účtu dojde automaticky k zablokování možnosti připojení na FTP server na určitou dobu (nejčastěji 1 hodina) z dané IP adresy. 


Podobné příspěvky